Tuz Lambası Nedir, Faydaları Nelerdir?

Tuz Lambası Nedir? Faydaları
Günümüz dünyasında insanlar sürekli televizyon, bilgisayar, cep telefonu vb cihazlar kullanarak yaşamlarını sürdürmek zorundadırlar. Yaşamlarımızın büyük bir bölümüne girmiş olan bu cihazlar her gün önemli boyutta elektrik akımını vücudumuza yüklerler. Fazla yüklenen elektrik akımı eğer uygun şekilde vücuttan atılmazsa, gereksiz stress, kardiyovasküler rahatsızlıklar, yorgunluk, uykusuzluk vb pek çok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Alternatif tıpta astım ya da allerji hastaları Çankırı tuzu ile kaplanmış odalarda belli bir süre oturtularak şifa bulmaları sağlanır. Bu mantıktan yola çıkılarak dünyanın çeşitli yerlerinde tuz tedavileri uygulanmaktadır. Söz gelimi Doğu Avrupa Ülkeleri tuz madenlerinde de hastaların ciğerlerinin temizlenmesi için tuz mağaralarında birkaç saat bekletildiği bir yöntem uygulanmaktadır. Burada amaç tuzun havaya verdiği eksi iyonlardan yararlanarak elektrik vb etkilerin canlılar üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi sıfırlamaktır.
Bütün bunlardan yola çıkarak tuz lambaları üretilmektedir. Doğal materyalden yapılan tuz lambaları kullanılmaya başlandığında havada insan sağlığına zararlı iyon parçacıklarını emer ve etkisiz hale getirir. Yakıldığında görünümü ve yaydığı ışık tarifsiz huzur dolu bir ortam yaratmaktadır. Hammadde olarak kullanılan Çankırı Tuzu bu bölgeye bahşedilmiş özel bir nimettir.
Çankırı Kaya Tuzunu çok titiz bir şekilde el işçiliği yardımı ile işleyerek tuz lambaları imal etmektedir. Tuz lambaları doğal kaya tuzunun oyularak içine ampul, mum ya da bir başka ışık kaynağı yerleştirilmesi suretiyle yapılır.

Tuz lambası faydaları ve kullanma kılavuzu ile ilgili detaylı bilgi edinmek için https://www.cankirituzlamba.com/blog/104_tuz-lambalari-faydalari-ve-kullanma-kilavuzu.html bağlantısında yer alan yazımızı okyabilirsiniz. 
Bunlar göz önüne alındığında tuz lambası fiyatı oldukça uygundur. Firmamız için öncelikli olan, kar amacı olmayıp asıl amaç Çankırı’nın doğal zenginliği kaya tuzunun tanıtılması ve kullanımının yaygınlaştırılarak toplumdaki bireyleri daha sağlıklı hale getirmek olduğu için tuz lamba fiyatı düşük tutulmaktadır.
Firmamızın ürettiği tuz lambalarını kullandıktan ortalama bir hafta sonra düzelen uykunuz ile birlikte vücudunuzdaki olumlu değişikliklere şahit olacaksınız.
Yandığında üzerinde yazılı Besmele ile evinize bereket, huzur getirecek olan bu lamba ile evinizde tuttuğunuz bütün işlerinizin hayırlara vesile olmasını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir