Çankırı dan Tuz Lamba

Çankırı dan Tuz Lamba

Doğal kaya tuzundan üretilen tuz lamba insan sağlığı açısından faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlatmıştır. Çankırı’da bulunan tuz mağaralarından özel olarak çıkarılan kaya tuzu kristal halinde bulunmaktadır. Hava ile teması bulunmayan tuz mağarası doğal yapısını korumayı başarmıştır. Birinci Dünya Savaşı’ndan itibaren tuzla tedavi yönteminin faydalarından yararlanılmaktadır. Kaya tuzunda bulunan negatif iyonların sağlık açısından yararlı olabilmesi için ısıyla birleşmesi gerekmektedir. Isıyla birleşen negatif iyonlar bulundukları ortamın havasını temizleme görevini üstlenir. Havanın kalitesi arttığı içinde insanın daha rahat nefes almasını sağlar.

kaya-tuzu-altlikli-lale-kaya-tuzu-lambasiÖzellikle solunum yollarında problem bulunan kişilerin tuz lambalarının sağladığı temiz havayla rahatladıkları görülmektedir. Ayrıca, elektronik cihazlardan yayılan radyasyonun etkisini de azaltma gücüne sahip olan tuz lambaları kanser oluşumunu da engellemektedir. Lambanın yaydığı ısıdan etkilen kaya tuzunun yüzeyinde nem oluşmaktadır. Negatif iyonlarla yüklü tuz lambası bulunduğu ortamdaki pozitif iyonlarla birleşme sağlar. Böylece, ortamdaki iyonların nötrleşme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Tuz lambası yaydığı enerji sayesinde zindelik ve canlılık hissetmenizi sağlar. Ayrıca stres, yorgunluk ve sinir problemlerinize de iyi gelmektedir. Sadece ruhsal sorunların değil, aynı zamanda fiziksel sorunlarında ortadan kalkmasına yardımcı olur. Nötrleşen iyonlar aracılığıyla fiziksel ağrılarınızın hafiflemesine olanak tanır.

Akciğerin kapasitesini arttırdığı ve havayı temizlediği için nezle ve grip gibi hastalıkların oluşmasını engeller. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Astım, bronşit ve migren gibi kronik rahatsızlıklar içinde tuz lambaları yaydıkları iyonlar vasıtasıyla çözüm sunmaktadır. Uyku sorunu yaşayan kişilerin tuz lambalarını yataklarının baş uçlarına yerleştirmeleri halinde sorunsuz ve hızlı şekilde uykuya geçtikleri görülmüştür. Tuz lambaları sadece sağlık açısından değil; aynı zamanda görsel açıdan da insanı tatmin edecek şekilde hazırlanmaktadır. Kişisel zevklerinizi baz alan özel tasarımlar yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir