Sağlıkla Aydınlatan Tuz Lambaları

Tuz lambası, bulunduğunuz havayı temizleyerek adeta ortama şifa dağıtır. Eğer bulunduğunuz ortama şimdiye kadar bir tuz lambası alıp koymadıysanız ne kadar geç kaldığınızın farkına varacaksınız. Hemen her yerde bilgisayar, cep telefonları, tabletler, televizyonlarla doludur ve etrafa oldukça fazla elektrik yayarlar. Elektronik eşyaların sadece var oluşu bile insanların üzerinde olumsuz etki yaratır. Eğer sizlerde ortamda ki stresi ve gerginliği azaltıp daha sakin bir alanda bulunmak istiyorsanız uygun fiyatlı bu lambalardan edinebilirsiniz.

Sabahın erken saatlerinde kendine has sesiyle bizim uyanmamızı sağlayan horoz, o an için bizi kızdırsa da onu dinlemek ve izlemek huzur verir bize. Çok sevilen bu canlıyı tuz lamba haline getirerek özellikle gece lambanın yandığı esnada oluşturmuş olduğu güzel görüntüyü izlemenizi istedik. Horoz biçimli tuzlamba, canlılar arasında en çok tercih edilen ürünlerimizdendir.

Tuz lambası, ortama negatif iyonlar yayar. Negatif iyon havanın vitamin kaynağı gibidir. Kendimizi bir deniz kenarında nasıl rahat ve dinlenmiş hissediyorsak, işte ortamda bulunan bu lambalar da bize o havayı verirler. Bu lambalar elektronik eşyaların gün içinde ortama yaydığı pozitif iyonları yaydıkları negatif iyonlarla nötrleyerek size temiz bir hava sunarlar. Negatif iyonların verdiği havayla kendinizi yorgunluklardan arınmış ve verimli bir şekilde çalışırken bulursunuz. Gün sonunda da sizin daha iyi uyumanızı sağlayarak yine ertesi güne zinde başlamanıza yardımcı olur. Sadece ruhsal anlamda değil birçok hastalıklara da faydası olduğu bilinen lambalar, nezle, astım gibi rahatsızlıklara sahip olan kişileri rahatlatır. Akciğerin kapasitesini yükseltir ve migren gibi baş ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olarak sizlere daha huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sunar.

Tuz lambası, kaya tuzundan yapılır. Ülkemizde de kaya tuzu kaynakları bulunur ve bir kaya tuzunun oyularak içerisine ampul ya da mum koyulmasıyla kullanılmaya başlarlar. Ampul koyulmasının sebebi ampulün tuzu ısıtmasını sağlamaktır. Bu sayede ortama negatif iyonlar yayılmaya ve etrafında bulunan herkes daha sağlıklı nefes almaya başlar. Uygun fiyatlar sahip olabileceğiniz bu lambaları kendiniz için almanızın yanında sevdiklerinize de hediye etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir